łańcuchy śniegowe König

König to włoska marka łańcuchów śniegowych najwyższej jakości. Celem firmy jest dostarczanie rozwiązań dla każdego pojazdu, który potrzebuje trakcji na zaśnieżonych i oblodzonych drogach.
König w swoich produktach skupia wysoką jakość, bezpieczeństwo i solidność oraz nowoczesną technologię.

Cieszymy się, że już dziś możemy oferować w sklepie internetowym Taurus łańcuchy śniegowe z najwyższej półki, odpowiadające na wymagające potrzeby samochodów klasy premium. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, opracowanym przez markę König, łańcuchów śniegowych mogą używać samochody, które dotychczas nie docierały w ośnieżone miejsca np. pojazdy elektryczne lub sportowe.

König Reflex Edge – mobilność w najtrudniejszych zimowych warunkach.

Reflex Edge to zaawansowane technologicznie łańcuchy na koła, odpowiednie do aut z niewielkim prześwitem. Dobrze się też sprawdzą w samochodach posiadających sportowe, niskoprofilowe opony. Koenig od wielu lat jest liderem na rynku łańcuchów śniegowych. Doświadczenie i precyzja inżynierów włoskiej marki Koenig sprawia, że produkty tej firmy oferują najwyższą jakość.

łańcuchy śniegowe König

Reflex Box to najbardziej wydajny mechanizm napinający firmy König, obsługiwany jednym kliknięciem. W pełni zintegrowany z łańcuchem, równomiernie napina każdą jego część, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną. To sprawia, że te łańcuchy śniegowe umieścisz na kołach szybko i prosto. Doceni je każdy, komu zależy na maksymalnym komforcie użytkowania.

Łańcuchy śniegowe do samochodów elektrycznych König K-Summit MAX

K-Summit MAX to łańcuchy śniegowe – nakładki, które możesz zastosować we wszystkich typach samochodów osobowych, niezależnie od prześwitu pomiędzy kołem, a elementami zawieszenia lub układu hamulcowego. Są wszechstronne również pod takim względem, że można je stosować w przypadku, gdy producent wyklucza użycie tradycyjnych łańcuchów (nawet tych z ogniwem 7 mm) z uwagi na ryzyko uszkodzenia czujników ABS i ESP lub nadkola.

łańcuchy śniegowe König

K-Summit opasają tylko bieżnik opony i nie mają w swojej budowie wewnętrznej obręczy – to nieoceniona zaleta, gdyż w nowoczesnych autach czasami zdarza się, że mimo dużej ilości miejsca we wnęce nadkola, odległość koła od elementów zawieszenia lub układu hamulcowego wraz z systemami ABS i ESP jest niewystarczająca.

Łańcuchy śniegowe do samochodów SUV i crossover König XG Cross

Łącząc w sobie najważniejsze cechy, które okazują się niezbędne w przypadku używania łańcuchów śniegowych w kompaktowych SUV-ach i crossoverach, model König XG Cross stanowi najlepszy zimowy wybór dla tej coraz bardziej popularnej kategorii pojazdów. Użycie tych łańcuchów wymaga minimum 9-mm prześwitu na bieżniku opony oraz wewnątrz (od elementów zawieszenia). Sprawdź w instrukcji producenta Twojego samochodu zalecenia dotyczące użytkowania łańcuchów śniegowych.

łańcuchy śniegowe König

Łańcuchy śniegowe König XG Cross posiadają system samonapinania, więc po ich umieszczeniu na oponie nie ma potrzeby zatrzymania pojazdu w celu ponownego dociągania. Specjalne systemy opracowane przez König: ATC oraz Micro-Adjust umożliwiają osiągnięcie optymalnego napięcia i wyśrodkowania łańcuchów na oponach w sposób całkowicie automatyczny – podczas jazdy.

König ATC – odpowiada za napinanie i centrowanie łańcuchów podczas jazdy. Nie ma konieczności ponownego ich dociągania, co wznosi komfort używania łańcuchów śniegowych na wyższy poziom.

System Micro-Adjust upraszcza czynność montażu i napinania, zapewniając jednocześnie bezpośrednie i precyzyjne dopasowanie łańcucha do opony.

Czytaj więcej